Kraków centrum Małopolski

Pośród wielu miejscowości w Polsce, miasto Kraków wybija się nie tylko w temacie sztuki i akademickim, ale też na wielu innych polach. Staje się miastem przyjaznym do życia. Zmiany, jakie dokonały się w mieście w ostatnich okresach sprawiają, że Kraków naprawdę pnie się w górę.
Pożyteczne zmiany w Krakowie.
Co niezłego wypracowano w trakcie ostatniego czasu? Ilość zmian i inwestycji jest ogromna. Niezwykle wsparły rząd w tym aspekcie dotacje Unii Europejskiej, z których miasto często korzysta. Dynamiczne akcje w obszarze zdobywania dotacji sprawiły, że małopolska uzupełniła się o kolejne węzły komunikacyjne, ekologiczne autobusy trasportu miejskiego, oraz potrzebne obiekty użyteczności publicznej.
Szerokie innowacje są niewidoczne dla statystycznego mieszkańca. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją. Najczęściej nie interesują nas informacje, które nie są bezpośrednio z naszymi potrzebami związane. Statystycznemu obywatelowi Krakowa wydaje się, że w mieście niewiele się robi. Tymczasem miasto rozrasta się w każdym obszarze. Zmiany w zakresie gospodarki odpadami, budowie i modernizacji sieci wodociągowej, budowa filtrów przeciw hałasowi to jedynie część zmian, które pomagają krakusom lepiej oraz wygodniej żyć. Kraków rozwija się też w zakresie możliwości konferencyjnych. Moc Krakowa idzie w górę za pomocą takich obiektów jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. Te inwestycje przyciągają przyjezdnych do odwiedzin.
Rozpoczynane przez radnych akcje nie tyczą się jedynie samego centrum Krakowa, ale również są związane z pełnym województwem małopolskim. Z tej przyczyny lepiej nie narzekać tylko dostrzec zmiany w które obrósł Kraków.
Następne miesiące – o ile uda się utrzymania szybkości zmian – umożliwią Krakowowi zostać prawdziwą metropolia.
Jacek Majchrowski co zrobił