Kompetentne centrum opieki nad mamą i dzieckiem – ginekolodzy i pediatrzy

Dzisiaj kobiety przeważnie dowiadują się o ciąży to właśnie dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich ogromna czułość pozwala odkryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Początkowa reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa rozmaita. Obojętnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los swój i własnego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

http://centrummama.pl/partnerzy

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Współcześnie w stworzonym przez nas państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki są w stanie liczyć na kompetentną opiekę związaną z okresem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się między innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    ocena prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej mamy jest najważniejsze, skutkiem tego również całościowe, szczegółowe badania lekarskie na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez znawców dysponujących nie tylko wysokiej klasy ekwipunkiem, lecz przede wszystkim też ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Szczęśliwe rozwiązanie to dopiero początek macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje bezlik radości, jakkolwiek również o jego zdrowie wypada zadbać ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice mogą posiadać wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wskutek tego też zapewnienie mu doświadczonej opieki pediatrycznej to ich najważniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących szczególne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci komponowane są korzystne warunki lekarskie. Doktorowie troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, niemniej jednak również o ich komfort i solidne samopoczucie, które ma okazję rzutować na wyniki leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii oraz pediatrii „MAMA”, w jakim każdego dnia z usług profesjonalistów korzystają kobiety i rodziny z całej Polski.