Fajna restauracja włoska w Krakowie

Smaczna włoska restauracja
Pragniesz dobrze zjeść? Wśród wielu opcji, które proponuje kuchnia europejska na szczególną uwagę zasługuje kuchnia włoska. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość smaków, połączeń oraz spora porcja składników odżywczych.

Tradycyjne włoskie potrawy

Standardowemu Polakowi kuchnia włoska, łączy się głównie z makaronem i pizzą oraz czasem z owocami morza. Tymczasem włoska kuchnia to też takie pyszności jak dojrzałe sery czy świeże warzywa.

Klasyczne jedzenie włoskie

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. Włosi przyrządzają pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie trudno wymyśleć składniki których nie można dodać do makaronu. włoska restauracja Kraków centrum Owoce morza, dodatki mięsne oraz rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty nie są w stanie się przejeść.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wprawdzie nie została ona wymyślona we Włoszech tylko z Grecji. Kojarzona jest jednak jako włoskie danie. Dobra pizza włoska powinna mieć niezbyt grube ciasto i mała ilość dodatków. Najprostsza wersja pizzy to margharita z mozarellą. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale również bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być szczupły.

Włoskie potrawy to znacznie więcej niż jedynie pizza i pasta. To też canelloni, gnocchi, ravioli i szeroki wybór słodyczy – takich jak tiramisu czy panettone. Będąc we włoskiej restauracji nie warto zapominać o winie czy o dojrzałych serach- ricotty, mozarelli lub pecorino.
Zobacz film