Atrakcyjny i świeży Kraków

Jednym z globalnych problemów w większości polskich miast jest infrastruktura drogowa. Polskie gminy są nie dostosowane do tak ogromnego nasilenia korków, jaki został zapoczątkowany poprzez zwiększenie się ilości aut na naszych ulicach. Z tego powodu główną z najbardziej istotnych kierunków rozwoju które musi podjąć prawie każda gmina jest inwestycja w transport i komunikację. Nawierzchnie drogowe i transport miejski to najważniejszy obszar, jaki da przestrzeń na to by zwiększyć wygodę mieszkańców jak również poprawi integralność infrastruktury Krakowa.

Wśród okolicznych miast, inwestycje komunikacyjne jakie realizuje Kraków silnie się wybijają. Krakowianie w referendum wypowiedzieli się za metrem, ale przed tym jak metro zostanie zbudowane, w rozwój komunikacji miejskiej i nawierzchnie drogowe trzeba włożyć sporo środków . Spośród ważniejszych inwestycji warto wymienić:
w pełni napędzaną elektrycznie siatkę autobusów – pierwszą w kraju,
nowoczesne torowisko na Ruczaju,
całkowicie przebudowany dworzec kolejowy wraz z miejscem handlowym.
Oprócz tego, w perspektywie rozwoju miasto ma budowę przynajmniej kilka nowoczesnych dróg dojazdowych między już wybudowanymi drogami oraz remonty już powstałych tras autobusowych i dróg dojazdowych.
Mieszkańcy napraw nie znoszą – problemy w poruszaniu się i dojazdach do biur przeszkadzają na co dzień. Warto zaś mieć jasność tego, że bez inwestycji infrastruktura nie może być lepsza i by mieszkało się lepiej, trzeba wytrwałości.kandydaci na prezydenta Krakowa
Inwestycje w rozwój transportu to nie tylko następne linie komunikacji, jak również doskonalszej odporności powierzchnia dróg, która będzie bardziej trwała i odporna. (jednym z przykładów jest odporna na ścieranie powierzchnia drogi na skrzyżowaniu Zakopiańska – Brożka i na zachodniej drodze Wadowickiej). Jasnym jest to, że, Kraków wymaga dodatkowo wielu zmian i nowych pomysłów, aby jeździło się po mieście wygodnie. Nie tylko samochodem, ale też autobusami. Mimo to widać jasno, że całość jest na prostej trasie do tego, by Krakusom żyło się tu naprawdę wygodnie i z zadowoleniem.